2013-08-30 GMF – Ania Rusowicz

Piątkowego wieczoru (30 sierpnia) w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zakończył się cykl koncertów w ramach Geyer Music Factory 2013. Na scenie zagościła „nowa królowa” polskiego bigbitu – Ania Rusowicz.

Młoda wokalistka zaprezentowała utwory ze swojej debiutanckiej płyty „Mój Big-Bit”. Album obejmuje 12 utworów, z czego połowa to kompozycje z repertuaru jej matki – Ady Rusowicz, wykonywane wraz z zespołem Niebiesko – Czarni na przełomie lat 60. i 70.

Dzięki Ani, wszyscy fani gatunku mogą na powrót słuchać takich przebojów jak „Nie pukaj do moich drzwi”, „Duży błąd”, czy „Za daleko mieszkasz miły”. Autorskie utwory Ani Rusowicz to m. in. „Przyjdź”, „Ja i ty”, „Ślepa miłość”, „Stróże świateł”. Można by rzec, że dzięki Ani Rusowicz bigbit przeżywa w Polsce drugą młodość, a fanów tych niezwykle rytmicznych brzmień wcale nie ubywa.

Zazwyczaj porównań sławnych dzieci do ich sławnych rodziców staram się unikać jak ognia. W tym jednak przypadku jest to nieuniknione. Poza oczywistym podobieństwem wyglądu i głosu, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że i na scenie mamy do czynienia z kimś wyjętym kompletnie z tamtej epoki. Widać, że Ania doskonale czuje ten styl, porusza się weń z wyjątkową swobodą i lekkością, a wszystko to przenosi na publiczność. Małe zastrzeżenie miałbym jedynie do tego, iż do takiego stanu Ania dochodzi bardzo powoli. Z początkiem koncertu wydawała się bowiem nieco spięta. Czyżby wciąż dokuczała jej trema?

Podczas wczorajszego koncertu zebrała się dość znaczna liczba słuchaczy, choć przyznam, że spodziewałem się większego tłoku. Publiczność sprawiała wrażenie bawić się świetnie, czego wyrazem były gorące owacje dla artystki oraz liczne wyznania miłości. Finałowy koncert Geyer Music Factory 2013 uznać należy za udane przedsięwzięcie.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s